Koronawirus – decyzje Zarządu

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

Pandemia koronawirusa jest tragicznym doświadczeniem dla całego świata, a jej skutki w większym lub mniejszym stopniu wpływają negatywnie na życie każdego z nas. Zdajemy sobie sprawę, że w chwili obecnej macie zapewne wiele problemów i zmartwień dużo poważniejszych, niż kwestia aktywności sportowej dzieci. Dlatego w bardzo dużym skrócie chcielibyśmy przedstawić Wam najważniejsze informacje dotyczące aktualnej sytuacji naszego Klubu i działań planowanych w najbliższym czasie.

Sytuacja epidemiologiczna oraz wprowadzone odgórnie ograniczenia spowodowały, że:
• start rozgrywek ligowych MZPN został zawieszony, a mecze we wszystkich kategoriach wiekowych odwołane co najmniej do 26 kwietnia br.
• treningi piłkarskie w naszej Akademii, w tym również treningi organizowane w ramach projektu Legia Soccer Schools, zostały zawieszone do odwołania,

Uwzględniając powyższe podjęliśmy następujące decyzje dotyczące zajęć i opłat:
• nieodbyte zajęcia z marca będziemy chcieli odrobić w terminie późniejszym,
• począwszy od kwietnia zwracamy się z gorącą prośbą o dokonywanie dobrowolnych wpłat w wysokości 50% standardowej stawki abonamentu – chcielibyśmy, żeby środki te pełniły rolę „kroplówki”, która pozwoli na utrzymanie klubu przy życiu do czasu zakończenia pandemii; wpłat można dokonywać na dotychczasowe konta dedykowane do składek (LSS i AP BKS) lub na konto ogólne Klubu:
09 1140 2004 0000 3002 7751 3903

• rozpoczęliśmy i będziemy systematycznie organizować zdalnie zajęcia indywidualne – trenerzy będą starali sie aktywizować zawodników poprzez udostępnianie filmików treningowych, wyznaczania zadań typu „challenge” lub innych działań, stosownie do możliwości technicznych i/lub predyspozycji indywidualnych zawodników.

Akademia jest w 65% finansowana przez rodziców (pozostałe 35% finansowane jest z prowadzonej działalności gospodarczej oraz dotacji). Z wpłat rodziców finansujemy więc większość stałych kosztów funkcjonowania, takich jak wynagrodzenia trenerów, podatki, składki ZUS, wynajem obiektów sportowych, opłaty licencyjne dla Legia Soccer Schools.
Dlatego w przypadku zaprzestania przez Państwa opłacania abonamentu Klubowi grozi szybka utrata płynności finansowej. Alternatywnie zmuszeni możemy być do wypowiedzenia wszystkich umów generujących koszty. W szczególności dotyczy to umów trenerów, dla których miałoby to katastrofalne skutki, gdyż dochody te stanowią dla nich ważne, a często nawet główne źródło dochodów. Nie byłoby to też dobrym rozwiązaniem dla klubu, dla którego najwyższym priorytetem jest wysokiej klasy kadra szkoleniowa i dla którego trenerzy są głównym i najbardziej wartościowym „aktywem”.
Prośba o opłacanie abonamentu w wysokości 50% stawki skierowana jest w sposób oczywisty do tych z Państwa, którzy mogą sobie na to finansowo pozwolić oraz którzy czują się w jakimkolwiek stopniu emocjonalnie związani z naszym Klubem.

Z góry dziękujemy za zrozumienie i pomoc.
Jeżeli chcielibyście Państwo podzielić się swoimi uwagami lub spostrzeżeniami – zachęcamy do kontaktu.
Życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu do normalnego życia.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Zarząd i pracownicy AP BKS Naprzód Brwinów

Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.