W listopadzie zakończyliśmy rozgrywki organizowane w ramach ligi MZPN. Runda jesienna w wykonaniu zespołu seniorów z pewnością pozostawiła spory niedosyt. Niestety nie udało nam się włączyć w walkę o czołowe lokaty w lidze. Za największy problem i główną przyczynę takiego stanu rzeczy należy chyba uznać brak stabilizacji składu i formy zespołu.  Choć na pewno zabrakło też trochę szczęścia, gdyż kilka meczów zostało przegranych pechowo, pomimo wyraźnej przewagi nad przeciwnikiem.

Z pozytywów na pewno wymienić należy:

  • wprowadzenie do zespołu licznego grona młodych, perspektywicznych zawodników (w większości wychowanków), którzy bardzo dobrze wkomponowali się w zespół i wywierali pozytywny wpływ na jego grę,
  • poprawę pozycji ligowej na koniec rundy i – co chyba jeszcze ważniejsze – jakości gry w porównaniu do ubiegłego roku.

Mamy nadzieję i wierzymy, że nasza gra i wyniki na wiosnę przyniesie nam jeszcze więcej powodów do dumy i radości.

Bardzo cieszy nas postawa zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Jesienią w ligach MZPN uczestniczyło 8 naszych zespołów, przy czym w najmłodszych zespołach kategorii od E1 do F2 nie są prowadzone statystyki i klasyfikacje ligowe. Tabela i wyniki starszych zespołów dostępne są na stronach PZPN:

2007 / B1 – I Liga Okręgowa GR 2

2010 / C2 – IV Liga Okręgowa GR 2

2011 / D1 – II Liga Okręgowa GR 3

2012 / D2 – GR 6

Warto podkreślić, że wszystkie nasze zespoły poczyniły widoczne postępy i prezentowały dobrą formę, a przede wszystkim grały kombinacyjny, pozytywny i odważny futbol, co w szkoleniu dzieci i młodzieży należy uznać za najlepszy wyznacznik jakości szkolenia.

Podobne wpisy