Trener Marcin Parzuchowski w Bayerze Leverkusen

Staż trenerski w Bayerze Leverkusen to z pewnością jedno z najlepszych doświadczeń trenerskich, jakie przyszło mi przeżyć. Słuchać, czytać można wiele. Ale doświadczać samemu. Bezcenne. Nie ma bowiem nic lepszego niż „dotknięcie” i zobaczenie od środka jak funkcjonuje jedna z najlepszych Akademii piłkarskich w Niemczech.

Wiedzę zdobytą postaram się przekazać Wam na treningach. Przynajmniej tyle ile zdołam. Ale uwaga. I wcale nie musiałem jechać do Leverkusen by Wam o tym przypomnieć. Otóż najwięcej zależy właśnie od Was, Piłkarzy. Bo mówić, ćwiczyć i tłumaczyć można wiele razy i na wiele sposobów. I wiele rzeczy, co mnie cieszy robiliśmy i dalej będziemy robili bardzo podobnie. Jadnak zawsze Wam powtarzałem i powtarzam, że kluczowy jest słuchacz, czyli w tym przypadku również wykonawca – ZAWODNIK.

W Bayerze oglądam, analizuję i omawiam z trenerami zajęcia czołowych drużyn w swoich rocznikach, czyli tym samym widzę grę czołowych młodych piłkarzy w Niemczech. I z pewnością nie wszystko jesteśmy w stanie od nich przejąć i skopiować już teraz, bo nie wszystko będziemy w stanie wykonać w ich tempie. Ale przejmijmy najpierw choć trochę, a potem znowu trochę itd.

Małymi kroczkami możecie zrobić ogromny krok w Waszym rozwoju. Ten krok jest bardzo ważny, bo może ułatwić Wam start w piłce seniorskiej. Od Was zależy jak bardzo jesteście zdeterminowani, żeby go wykonać… Słowa to za mało. Liczą się czyny. Do zobaczenia na treningach i meczach.

źródło: http://brwinow.futbolowo.pl/news,2721820,staz-w-bayerze.html

Zostaw komentarz

You must be logged in to post a comment.